RYCHLÝ KONTAKT:
+420 776 857 870

Rozrostla se nám plavební rodina! Zveme vás na projížďku novou lodí

06. 08. 2017

Rozrostla se nám plavební rodina! Zveme vás na projížďku novou lodí Naši zbrusu novou loďku jste mohli vidět už včera navečer, kdy jsme ji představili veřejnosti. Zatím nenese žádné jméno, to dostane 9. září na slavnostním křtu.

Váží necelých 6 tun a měří 10 metrů. Je vybavena toaletou, barem či modulovanými skládacími lavicemi a pojme 12 pasažérů, kteří se, stejně jako u Ololodi Kordulky, mohou na plavby zaregistrovat prostřednictvím těchto stránek.

Nová loď přináší logicky řadu novinek. Kromě zmíněného, modernějšího interiéru, je to například i novinka v podobě výkladu. Ten bude zaměřen na olomoucké baroko. I trasa bude jiná – povede od přístaviště pod Klášterní Hradisko a zpět k Salzerově redutě (Císařsko-královská olomoucká pevnost). Tam se loď otáčí a pluje zpět do přístavu. Plavba trvá cca 45 min. Kromě vyhlídkových plaveb poskytne zázemí i různým akcím, oslavám či setkáním – k tomu účelu slouží vnitřní, zastřešený „salonek“.

V současné chvíli probíhají plavby ve zkušebním provozu, protože Plavby Olomouc čekají na přidělení evidenčního čísla. Je však jen otázka dní, než loď vypluje na svou první oficiální jízdu s výkladem.

Doufáme, že za námi na novou palubu zavítáte!

Foto: Olomoucký fotograf

Novinky - výpis všech