RYCHLÝ KONTAKT:
+420 776 857 870

Druhý ročník festivalu Řeka má duši je za dveřmi

31. 08. 2017

Druhý ročník festivalu Řeka má duši je za dveřmi O víkendu 9. a 10. září srdečně zveme všechny k nám do přístaviště. Během obou těchto dnů v něm totiž bude probíhat už druhý ročník festivalu Řeka má duši, který proběhne v rámci Dnů Evropského dědictví města Olomouce 2017 za podpory města Olomouce a Olomouckého kraje. Ponese se ve znamení vzpomínky na 20-letou vodu, která v roce 1997 ochromila velkou část Olomouce. Podobně jako loňský rok vás i dětské diváky čeká, věříme, zajímavý program. Ten nabídne scénické představení na vodě, křest lodi, koncerty a doprovodné akce. Organizátorem akce je náš kapitán Šimon Pelikán.

V sobotu 9. září od 16. hodiny proběhne slavnostní křest nové lodi, která v srpnu rozšířila plavební park Plaveb Olomouc. Festival jako takový začne v přístavišti už od 14. hod. a bude trvat cca do 18. hod.
Následující den, v neděli 10. září, doprovodné programy pokračují. Ve 21 hod. vypukne hlavní divadelní představení. Herci, tanečníci a artisté budou vystupovat na speciálním plovoucím jevišti umístěném uprostřed řeky, vytvořeném speciálně pro tuto příležitost. 

K dispozici budou stánky s občerstvením a vstupné je dobrovolné. Oproti loňskému ručníku se představení neodehraje v kamenném korytě řeky Moravy z 18. století, ale na nábřeží u přístaviště Plaveb Olomouc (Šmeralova 12), kde budou probíhat i doprovodné akce. 

PROGRAM:
Sobota:
14:00 Kapela KOFE a VLNA​
15:00 Veronika Vrublová
16:00 Slavnostního zahájení křtu nové Olomoucké lodi
- hudební doprovod
- představení jména lodi veřejnosti
16:45 Kapela d.u.b. 

Od 14:00 doprovodné programy pro rodiny s dětmi, možnost ochutnat regionální potraviny a užít si hezké odpoledne u vody.

Neděle:
21:00 Scénicko divadelní představení s názvem "Řeka má duši"

Moc se na vás těšíme, akce se bude konat za každého počasí.
Vstupné na divadelní představení je dobrovolné.

Doufáme, že se přijdete podívat!

Novinky - výpis všech