RYCHLÝ KONTAKT:
+420 776 857 870

Festival Řeka má duši je úspěšně za námi. A povedl se

11. 09. 2017

Festival Řeka má duši je úspěšně za námi. A povedl se Minulý víkend proběhl už druhý ročník multižánrového festivalu Řeka má duši. V sobotu návštěvníky čekal slavnostní křest nové lodi, kterou jsme vám představili letos v srpnu. Náš kapitán Šimon si k této události přizval hlavní představitele města i kraje, primátora pana Staňka a hejtmana pana Oklešťka. Loď ponese jméno Marie Terezie, jediné vládnoucí ženy na českém trůnu, za jejíž vlády došlo k zásadním reformám a která je spojena právě s Olomoucí. Letos by tato česká a uherská královna oslavila třísté narozeniny. Samotného křtu se ujal kněz, otec Jindřich, a křtilo se vodou z pramene řeky Moravy.

Letošní tématem festivalu byla vzpomínka na dvaceti leté výročí velké vody, dále pak vztah člověka k přírodě. To vše se odrazilo v nedělním divadelním představení, jímž festival vrcholil. Odehrávalo se přímo na hladině řeky Moravy. Připravili jsme jej ve spolupráci s umělci se spřáteleného divadla Tramtarie. 
 
Celý festival se konal v rámci Dnů Evropského dědictví města Olomouce, za podpory statutárního města Olomouc a Olomouckého kraje, pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky. Moc děkujeme všem, kteří dorazili!


Novinky - výpis všech